Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Udalosti · Finále Majstrovstiev sveta mladých holubov 2012

Finále Majstrovstiev sveta mladých holubov 2012

Obálka oznamuV piatok 14.9.2012 sa začína oficiálny program finále MS mladých holubov konaných v Nitre na Slovensku. Dostalo sa mi cti zúčastniť sa na celom finálovom programe, preto by som v nasledujúcich dňoch rád podelil so zážitkami a fotografiami z diania v Nitre práve formou tohto príspevku. Možno sa s mnohými z Vás stretnem aj osobne pri nedeľnom čakaní holubov z finálového preteku a nájdete sa na niektorej z fotografií.

Každopádne dúfam, že nám slovenské holúbky urobia radosť a privítame ich na holubníku medzi prvými.

Pridané: 13 septembra 2012, 16:40 | Zobrazené: 8360xPridal: Dušan Konečný


Pridajte Vaše postrehy alebo fotografie z tejto udalosti

Záložka na tento príspevok Dušan Konečný (14. septembra 2012 22:02)

Piatok sa pre mňa začal v spoločnosti Pharmagal, kde nás privítal riaditeľ spoločnosti pán Dubaj aj s ďalšími zástupcami. Na prvej časti prednášok sa zúčastnila len malá časť hostí, väčšina prišla až v druhej časti, no na podiv pomerne veľa delegácií napriek potvrdeniu vôbec neprišla, alebo svoju účasť na poslednú chvíľu zrušila.

V Nitre sa tak v piatok zišlo 6 delegácií - Srbsko, Belgicko, Portugalsko, Česká republika, Švajčiarsko a Maďarsko. Program sa vo Pharmagale mierne natiahol a na slávnostné privítanie v budove VÚC sme dorazili neskôr, ako bolo ohlásené.

Napriek tomu však slávnostné príhovory a kultúrny program prebehli, ako mali.

pán Dubaj a prezident SZCHPH Juraj Kurek v poločnosti PharmagalPrednáška riaditeľa Pharmagal BIOTibor Gornaľ, Daniel Dudzik a predstavitelia PharmagaluDruhá časť delegácií prišla s oneskorenímDaniel Krajčík so švajčiarskym delegátomDelegácie na poslednej prednáškenaľavo česká delegáciaRozlúčkový príhovor organizačného výboru pred odchodomautobus pre hostí a delegátovPozvanie prijalo aj nežné pohlaviepred budovou NSKZačiatok kultúrneho programu - klavírny duetPrvý príhovor zástupcu NSK Nitrapríhovor Milana BelicuJosé Tereso - prezident FCIJosé Tereso a Milan Belicapríhovor prezidenta SZCHPH Juraja Kurekapokračovanie kultúrneho programu - flautové kvartetoPredstavenie portugalskej delegácieIstván Bárdos - maďarská delegáciabelgicá delegáciašvajčiarsky delegátdelegáti z Českej republikyvečne usmiati delegáti zo Srbskadetský tanečný zbor z Nitrydelegáti Srbskazástupcovia z BelgickaMilan Belica s prezidentom FCI a portugalským delegátomnapravo Tibor Gornaľ a Danielom DudzikomP. Javorček, p. Wiederman, D. Krajčík a maďarská delegácia

Záložka na tento príspevok Dušan Konečný (16. septembra 2012 03:08)

Druhý deň sa niesol v znamení bohatého kultúrneho programu. Po rannom kŕmení holubov s Pavlom Javorčekom som sa pridal ku skupine smerujúcej na hrad. Viezol nás štýlový červený "poschoďák", čo vyvolalo veľmi pozitívne dojmy.

Dobrou správou bol aj príchod Ďalších delegácií - už ráno sa k nám pridali Nóri, Rakúšania a Chorváti, neskôr aj nemecký delegát a na večeri s nami boli aj Slovinci, Taliani a Poliaci.

Po výlete na hrad nasledoval obed v reštaurácii Hoffer, odkiaľ hlavná skupina putovala na ďalší výlet do Banskej Štiavnice. Ja som sa však oddelil a moje kroky smerovali k holubníku, kde malo pobede prebehnúť košovanie na finálový pretek.

Keďže košovanie kvôli nabitému programu delegácie nestihli, mojou úlohou bolo celé ho zaznamenať na video, ktoré bolo pustené počas večere na plátno pomocou projektora. Hostia a delegáti tak mali možnosť sledovať celý priebeh aspoň zo záznamu.

Na košovaní s nami ostal aj viceprezident FCI István Bárdos, ktorý celý priebeh pozorne kontroloval spolu so švajčiarskym delegátom a neskôr aj s jedným z talianskych hostí. Počas košovania dorazil aj Milan Blahovský.

Celý priebeh pozorne sledoval aj riaditeľ spoločnosti Tauris, ktorý spolu s jeho technikom po nakošovaní skontroloval funkčnosť EKS.

Na večeru sme sa šli opäť do reštaurácie Hoffer, kde nás už čakali navrátilci z výletu, spolu so živou hudbou. Po večeri nasledovalo odovzdávanie medailí a ocenení za uskutočnené preteky. K príspevku prikladám aj fotografie z ranného kŕmenia, výletu na hrad, obeda, večere a oceňovania hostí víťazov...

ranná starostlivosť o holuby v podaní Pavla Javorčekaholuby sa pred finále javili vo veľmi dobrej kondícii........................východ slnka pri holubníku v Nitre.........reprezentačná tabuľa pre MS 2012ide sa na hradviezol nás štýlovýnaši hlavní tlmočnícipripojila sa k nám aj nórska delegáciapred výstupom na hradvľavo v modrom tričku Franz Marchat (Rakúsko)po nočnej jazde autom dorazili aj chorvátski delegátiv kostole na hradev pozadí pán Josef Vacek (ČR)spoločná fotka na hradevýhľad na Nitru a okolieprechádzka nad amfiteátromvedenie FCI v Nitrepri soche Jána Pavla II.na obede v reštaurácii HofferZdeněk Masojídek (ČR)Na večeri opäť v Hofferipripojili sa aj Peter a Lukáš Chytilovcihostia z NórskaKarol Wiederman a maďarská delegáciavľavo rakúska delegácia, napravo Poliaci, za nimi Slovinciza rakúskymi hosťami nemecký delegát a zastúpenie spoločnosti TauRIS pán Eckhard Rüter...privítanie hostí z Talianskavedenie za hlavným stolomKarol Wiederman pri maďarských kolegochMilan Blahovský s našimi českými bratmizačína odzovzdávanie medailírozlúčka s kapelouhlavný hovorca večera - Daniel Dudzikhlavný tlmočník - Daniel Krajčíkprvá medaila pre prezidenta FCIdruhá mediala pre vizeprezdienta FCItretia pre hlavného sponzora - TauRISpre našich poľských susedova pre našich českých bratovmedaila pre Rakúskomedailu dostal následne aj každý prítomný delegátprezident Belgickej federáciebelgickí delegátimedaily pre Chorvátskoa pre českých delegátovnemecký delegátvečne veselí Talianinaši maďarskí susediapozitívne naladení Nórinaši poľskí susediamedaily pre Portugalskodelegáti Srbskamanželský pár zo SlovinskaŠvajčiarskoza Slovákov prebral medailu Tibor GornaľŽilina (25.08. 2012) - bronzová medaila seniori - PoľskoŽilina (25.08. 2012) - strieborná medaila pre ČRŽilina (25.08. 2012) - víťazi SeniorŽilina (25.08. 2012) - víťazi JuniorPřerov (29.08. 2012) - víťazi SeniorPřerov (29.08. 2012) - víťazi JuniorOlomouc (03.09. 2012)  - víťazi SeniorOlomouc (03.09. 2012)  - víťazi JuniorHumpolec (08.09. 2012) - víťazi SeniorHumpolec (08.09. 2012) - víťazi JuniorKoniec odovzdávania cienvoľný programposledný pohár vínaodchod na hotel

Záložka na tento príspevok Dušan Konečný (17. septembra 2012 00:51)

Finálový pretek MS 2012 skutočne vyšiel. V Nitre bolo výborné počasie, zišlo sa tu kopec skvelých ľudí, ktorí vytvorili vynikajúcu atmosféru. Každý mal možnosť stretnúť priateľov, porozprávať sa, či spoznať nových ľudí.

Holuby boli vypustené kvôli hmle o niečo bližšie, ako sa plánovalo, no priebeh preteku to vôbec nenarušilo. Nikto zo zahraničných delegátov nemal k tomuto rozhodnutiu negatívny postoj, ba naopak - podporili toto rozhodnutie pre bezproblémový dolet holubov, ktorý sa skutočne vydaril.

Prvá skupina 16tich najlepších holubov dorazila 10 minút pred 13tou hodinou s priemernou rýchlosťou 1150 m/min. 10 minút po nich sa začali zbierať ďalšie menšie skupinky a netrvalo dlho, kým bola "doma" prvá stovka holubov.

Naša radosť bola o to väčšia, že v prvej skupine sme mali aj nášho reprezentanta - 88-ka mladého chovateľa Samuela Súlovského, ktorý bol dnes v Nitre aj osobne.

Celý deň vládla veľmi pozitívna atmosféra, spoločnosť sa začala rozchádzať po aukcii prvých 15tich holubov, okolo 16tej hodiny odišli aj posledné delegácie...

Celý víkend hodnotím veľmi pozitívne, odniesol som si množstvo pekných zážitkov a spoznal veľa skvelých chovateľov. Delegácie a zahraniční hostia si taktiež veľmi pochvaľovali vysokú úroveň organizácie. Našim funkcionárom patrí moja hlboká poklona a vďaka.

K príspevku prikladám aj fotografie, ospravedlňujem sa za tie bez popisu, žiaľ som nepoznal alebo som si nezapamätal mená všetkých chovateľov, ktorých som fotil, preto ak nájdete svojich známych alebo seba na fotografii bez popisu neváhajte a napíšte na holubar@holubar.sk, nápravu rád rýchlo vykonám...

vľavo pán Jaroslav Strnad, druhý sprava pán Melichárek, alebo zahorak.sk :)so žijúcou legendou nášho športu som mal možnosť odfotiť sa aj jaPavol Bachár a Jaroslavom Strnadomposledné organizačné prípravyLukáš a Peter Chytilovci pri návrate z autosalónutím spoločnosti TauRIS v pohotovosti pred pretekompozrieť finále prišiel aj majster OZ Bratislava Igor ŠilloLukáš Chytil s priateľmifinálový pretek natáčala aj TV NitričkaTaliani plní optimizmurozhovor s pánom Ruterom (TauRIS)......úvodný príhovor..................budúcnosť nášho športu...zastúpenie OZ Dunajská StredaIgor Šillo a Karol Wiedermann s českou delegáciou............rozhovor s prezidentom FCI...delegát Chorvátska s pánom Ruterom (TauRIS)...Milan Blahovský s Pavlom BacháromVladimír Šiška s prezidentom FCIVladimír Šiška a pán Minárik......takto nás videli holubyvíťazná skupinka............Karol Wiedermann s prezidentom FCIKaol Wiedermann a Erdélyi GyulaKarol Wiedermann s prezidentom belgickej federácie...príprava na aukciunáš strieborný víťazpán Szalaireprezentant Thajska so slovenským pôvodombelgická delegácia s prezidentom FCIvíťazi finálového preteku v kategórii Seniorov - Maďarsko, Belgicko, Chorvátsko......Samuel Súlovský - náš strieborný víťaz v kategórii mladých chovateľovvíťazi v kategórii Juniorov - Nemecko, Slovensko a Belgicko...Karol Wiedermann s otcom a prezidentom FCIp. Ruter, K. Wiedermann, p. Bárdos, prezident belg. del., prezident FCI, p. Erdélyi,p. Wiedermann st.manželia Wiedermannovci pred odchodombelgickej delegácii vydržala dobrá nálada až do konca

Pridajte Vaše postrehy alebo fotografie z tejto udalosti

Reklama