Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Holubárska nástenka · Zaletené holuby - ako sa to nerobí

Zaletené holuby - ako sa to nerobí

Obálka oznamu
Dnes sme mali zaujímavý telefonát so zástupcom mestskej polície v Dubnici. Za mestom našli zatvorenú prepravku s piatimi poštovými holubmi. Dva holuby pôvodom zo Slovenska, jeden podľa údajov na obrúčke z OZ Sabinov, ZO Lipany, tri holuby boli české.

Ťažko posúdiť, čo sa naozaj stalo, no podľa všetkého to vyzerá, akoby sa niekto takouto cestou chcel zbaviť zaletených holubov, ktorých majitelia sa zrejme nehlásili (ak vôbec boli hlásené). Holuby boli v dobrej kondícii, prenocovali v centre voľného času, boli nakŕmené a napojené. Dnes by mali byť vypustené na slobodu.

Ak by ich však nikto nenašiel, holuby by čakala pomalá a krutá smrť. Takéto zaobchádzanie je nielen nezodpovedné, ale hlavne neľudské. Je to ukážka toho, ako by sa v žiadnom prípade nemal riešiť problém zaletených holubov.

Je zrejmé, že keď zlyhajú nástroje, či snaha na hľadanie majiteľa, pristupuje sa ku krajnému riešeniu - usmrteniu holubov, no existujú humánne spôsoby, ako to urobiť bez zbytočného utrpenia tvorov, na ktorých by každému chovateľovi malo záležať.

Pridané: 7 septembra 2012, 11:25 | Zobrazené: 4349xPridal: Dušan Konečný


Počet komentárov: 1

Záložka na tento komentár Július Krško (7. septembra 2012 19:40)

Človek ani nenachádza tie správne slová čo si ten úbožiak zaslúži.Možno podobne ho zavrieť do nejakej klietky a vyniesť na smetisko.


Pridať komentár

 

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama