Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Holubárska nástenka · Elektronické kontrolné listy možno už v sezóne 2015

Elektronické kontrolné listy možno už v sezóne 2015

Obálka oznamuZ iniciatívy Jána Trebuňáka na diskusnom fóre SZ CHPH vzišiel nápad na elektronické kontrolné listy pre chovateľov, ktorí nepoužívajú elektronické konštatovacie systémy. Zámerom je urýchlenie a spresnenie výpočtu výsledkov pretekov. Ten, kto má skúsenosti s nahadzovaním údajov z ručne vypísaných KL vie, že je to časovo náročný proces sprevádzaný mnohými chybami. Celý proces výpočtu sa tak naťahuje o potrebné opravy, prepočty atď.

Ako by to mohlo fungovať


Stačí mať v ZO starší počítač alebo priniesť na nasádzanie notebook. Otvoríte excelovský súbor (kontrolný list) začnete nahadzovať údaje tak, ako keby ste ich písali na papier. Vytlačíte potrebný počet kópií na hocijakej tlačiarni, ktorú je možné k PC pripojiť, tie sa dajú kúpiť už od 35 EUR.

Kópie podpíšete a v počítači si zároveň uložíte elektronickú kópiu vyplneného súboru na nedeľné vyhodnotenie.

V nedeľu stačí otvoriť uložené kópie, nahodiť údaje o doletoch, súbory opäť vytlačiť a podpísať. Ak máte v klube pripojenie na internet (napr. mobilný internet, ktorý sa dnes už dá jednoducho zdieľať aj z telefónov) údaje môžete prekopírovať priamo do výpočtového programu alebo ich poslať mailom Vášmu výpočtárovi, ktorý ich do programu vloží v priebehu niekoľkých minút.

Elektronické tlačivo pripravil Ján Bučo, v prílohe nájdete príklad prázdneho formulára a zároveň jednu kópiu vyplnenú vymyslenými údajmi.

Upozornenie
Elektronické kontrolné listy zatiaľ neboli schválené a pre ich použitie v praxi je potrebná úprava schválenej pretekovej dokumentácie. Priložené dokumenty sú len navrhovanou predlohou a v čase zverejnenia príspevku ich nie je možné použiť pre účely oficiálnej pretekovej dokumentácie

Pridané: 10 februára 2015, 12:30 | Zobrazené: 3634xPridal: Dušan Konečný


Priložené dokumenty

TypNázov
Dokument programu MS Excel 97 - 2003Prázdny elektronický KL
Dokument programu MS Excel 97 - 2003Vyplnený elektronický KL

Počet komentárov: 1

Záložka na tento komentár Dušan Jánošík (13. februára 2015 08:59)

Tak toto nemá chybu výborná vec už len to schváliť


Pridať komentár

 

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama