Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Aukcie · Ako dražiť holuby na stránkach holubar.sk

Ako dražiť holuby na stránkach holubar.sk

1/ Registrácia, prihlásenie a autorizácia účtu

Aby ste sa mohli zúčastňovať aukcií holubov na stránkach holubar.sk, potrebujete mať vytvorený účet. Úcet si vytvoríte jednoduchou a bezplatnou registráciou. Ak už máte vytvorené konto, stačí sa naň prihlásiť. V prípade, že ste zabudli svoje prihlasovacie údaje, nechajte si poslať na email nové heslo alebo kontaktujte administrátora stránok. Nevytvárajte si prosím viacero účtov

Druhým a posledným krokom potrebným pre účasť na aukciách je jednorazová autorizácia Vášho účtu administrátorom. Jedná sa o odoslanie formulára s Vašimi kontaktnými údajmi a ich overenie administrátorom. Potvrdenie o úspešnej autorizácii Vám pride na Vašu e-mailovú adresu. Je dôležité, aby ste pri autorizácii uvádzali pravdivé a úplné údaje, najmä Vaše celé meno, platnú e-mailovú adresu a telefónne číslo.

2/ Prihadzovanie na holuby

Pre vydraženie holuba je potrebné odoslať Vašu cenovú ponuku prostredníctvom tzv. "Prihodenia". Prihadzovanie na holuby sa realizuje v dvoch jednoduchých krokoch. Ak máte o holuba záujem, stačí pri jeho zobrazení kliknúť na tlačidlo "Prihodiť".

Prihodenie 1. krok

Kliknutím na tlačidlo sa dostanete na stránku pre "ostré prihodenie". Tu máte možnosť vybrať sumu, ktorú ste ochotní za holuba ponúknuť. Prednastavené je minimálne prihodenie na základe aktuálnej ceny holuba. Opätovným kliknutím na tlačidlo "Prihodiť" odošlete Vašu ponuku do systému a nad cenou holuba sa zobrazí symbol znázorňujúci, či ste alebo nie ste aktuálnym víťazom aukcie

Prihodenie 1. krok

3/ Systém automatického prihadzovania

Ak do systému odošlete vyššiu ponuku, ako je minimálna suma pre prihodenie, systém za Vás prihodí len toľko, aby ste sa v aukcii stali aktuálnym víťazom.

Upozornenie: Systém nikdy nezobrazuje najvyššiu ponuku, pokiaľ táto ponuka nie je potrebná na víťazstvo v aukcii. Ak je aktuálna cena holuba a zároveň najvyššia ponuka na holuba 60 EUR a Vy prihodíte napr. 200 EUR, aktuálna cena sa zvýši na 70 EUR. Vašu ponuku na 200 EUR však nikto neuvidí a ak sa na holuba niekto pokúsi prihodiť, systém bude za Vás automaticky dorovnávať až po Vašu najvyššiu ponuku. Aj keď niekto prihodí na 200 EUR, holub je stále Váš, pretože ste odoslali ponuku ako prvý.

Ak sa Vám stane, že na holuba prihodíte, aktuálna cena sa zvýši na Vašu ponuku, no nad cenou je stále symbol naznačujúci, že nie ste aktuálnym víťazom aukcie, znamená to, že systém automatického prihadzovania využíva Váš oponent.

4/ Zvýšenie ceny holuba na Vašu najvyššiu ponuku

Ak nechcete využívať systém automatického prihadzovania, máte v druhom kroku prihadzovania možnosť zaškrtnúť možnosť "Zvýšiť aktuálnu cenu holuba na moju ponuku". Ak je cena holuba 50 EUR, Vy prihodíte na 200 EUR a zaškrtnete túto možnosť, aktuálna cena holuba sa zvýši na 200 EUR.

5/ Aktualizácia stavu aukcie

Pre zistenie aktuálneho stavu aukcie je potrebné stránku s aukciou ručne obnoviť. Obnovenie stránky dosiahnete buď stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na tlačidlo obnovenia umiestnené pri každom draženom holubovi vpravo hore.

Prihodenie 1. krok

Nezabúdajte prosím na obnovenie stránok, v opačnom prípade sa Vám môže stať, že Vás pri dražení predbehne Váš oponent bez toho, aby ste si to všimli.

6/ Automatické predlžovanie aukcií

Ak niekto prihodí na holuba v posledných 5 minútach aukcie, aukcia sa predĺži presne na 5 minút od momentu tohto prihodenia. Nespoliehajte sa prosím na prihadzovanie v posledných sekundách. Jednak to pri predlžovaní aukcie nemá význam a navyše riskujete, že prihodenie už nebude prijaté - rozhodujúci je vždy čas na serveri. Časovač, ktorý sa zobrazuje pod obrázkom holuba nemusí byť 100% spoľahlivý a stáva sa, že sa odchýli od skutočného času - najmä ak dlhšie neobnovíte stránku.