Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Holubárska nástenka · Škandál s vypúšťaním holubov v Maďarsku

Škandál s vypúšťaním holubov v Maďarsku

Obálka oznamu
V sezóne 2013 boli maďarskí chovatelia svedkami jedného z najväčších odhalených podvodov pri vypúšťaní holubov. V jednej z južných maďarských oblastí sa chovateľom nezdali neustále neprimerané náskoky jedného z ich súperov, orgány maďarského zväzu sa nemali k činu, preto zobrali iniciatívu do vlastných rúk a rozhodli sa nachytať vinníkov pri čine.

Tajne natočili vypúšťanie holubov na mieste vypustenia a video zverejnili na sociálnych sieťach na oči celej chovateľskej verejnosti. Videá jasne zachytávajú skoršie vypustenie holubov z niektorých košov zatiaľ čo ostatné holuby ostávajú zatvorené.

Natočené boli dva samostatné štarty, oba boli bez sprievodcu a bez štartéra aj keď na protokoloch bolo podľa informácií vypísané všetko ako má byť.

Na tento podvod však žiaľ doplatili najmä nevinní chovatelia, maďarský zväz potrestal organizáciu vyradením celej sezóny zo všetkých národných súťaží a výstav.

Pre našich chovateľov to snáď poslúži aspoň ako výstraha, že niečo také je možné, že aj šoféri sú ľahko podplatiteľní ľudia a možno je aj na zamyslenie, či by nemalo byť povinné kombinovanie holubov do jedného koša od min. 2 chovateľov.

Zobraziť video č. 1.

Zobraziť video č. 2

Pridané: 11 septembra 2013, 11:45 | Zobrazené: 17099xPridal: Dušan Konečný


Počet komentárov: 0


Pridať komentár

 

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama