Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Rady začiatočníkom · Mám holuba so zraneným krídlom

Pridať do témy nový príspevok
AutorPríspevok

Lenka Uherová

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 2

Záložka na tento príspevok Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Priatelia, našla som toto fórum, verím, že mi pomôžete. Ešte v novembri moja fenka našla holuba celého opelychaného, mokrého. Dala som mu jesť, bolo mi ho ľúto, nechať ho vonku, keďže bývam v murovanej bytovke, dala som ho do pivnice, murovanej, teplej. Išla som s ním k veterinárovi, povedal, že holub si u mňa len odpočinie cca 2 týždne a keď sa dá dokopy odletí.... No dnes je to cca 8mesiacov a holúbka stále mám. Ja na záhradke v zajačinci:-(, snažím sa ho každý deň vypustiť, zaujímavé je, teda pre mňa:-), že holúbok /Bublík:-)/ sa nikam nechystá odletieť, zrejme má poškodené krídlo, chodí k nám čoraz bližšie, ako keby chce byť s namy, občas hrkúta...
Poprosím rady ako zistiť pohlavie holuba. Čo najviac holubom chutí, čím ho kŕmiť /kupujem mu potravu pre papagáje/ Kam s ním v zime? Môže byť vonku? Nezmrzne?
Čo by som mu mala dodať, aby bol spokojný a nič mu nechýbalo?
Ďakujem za odpovede, rady, naozaj je to moje prvé stretnutie s holubom...
22 Aug 2012, 00:25Zobraziť profil používateľa Lenka Uherová Súkromná správa s

Palo Holka

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 25

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Dobry den. No tak zistit pohlavie sa da ze holuba ukazete dakemu holubarovi,inak tazko. A holub zerie napr. kukuricu,psenicu,hrach,slnecnicu,repku aj proso a jacmen a v zime vonku nezamrzne,to sa nemusite bat. A lepsie je mat niekolko holubov,nie jedneho lebo holub je spolocensky tvor. A ma holub kruzok?

Naposledy upravil Palo Holka (22 Aug 2012, 18:34). Celkovo upravené 1x.

22 Aug 2012, 17:34Zobraziť profil používateľa Palo Holka Súkromná správa s

Lenka Uherová

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 2

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď.
Ešte by som sa prosím spýtala, či treba holúbka dať nejak zaočkovať,alebo ako po zdravotnej stránke?
Holúbok nemá krúžok je to klasický mestský holub, viem, že pre niekoho "škodná", ale pre mňa život. Sú to nádherné zvieratá, aj na okne mám totiž párik, ktorí už "odsedel" niekoľko mladých holúbkov:-) aj teraz tu práve hrkúta:-)
Určite aj tohto niekto postrelil niečim, mám tu takých susedov, ktorí majú gumipušky...
Je mi ľúto, že je holúbok sám, rada by som mu zohnala ešte partnerku, teda pokiaľ to je holúbok, vraj keď hrkúta, tak je to ON. Kde ju zohnať? Myslíte, že by si na seba zvykli?
23 Aug 2012, 11:40Zobraziť profil používateľa Lenka Uherová Súkromná správa s

Palo Holka

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 25

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

No tak ja by som holuba preliecil lebo mestske holuby mozu prenasat choroby ale iba zopar je prenosnych na cloveka. O pripravky na preliecenie sa spytajte u veterinara a vakcinovanie je tiez mozne. Zohnat mu partnerku/partnera bude tazsie,jedine nejake plemeno od dakeho chovatela,na plemene myslim nezalezi kedze ide o mestskeho holuba a urcite sa budu mat radi a budu mat aj mlade. Dobre by bolo postavit holubnik a zohnat viacej holubov.
23 Aug 2012, 20:12Zobraziť profil používateľa Palo Holka Súkromná správa s

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Čo sa týka chorôb - ak má holub v poriadku trus (hustý, hnedo-biela farba), veľmi by som medikamenty ani neriešil. Holuby majú svoju prirodzenú imunitu, ak mu ten zajačník aj občas vyčistíte, mal by byť v poriadku.

Ak hnačkuje, trus je vodnatý, zelenej farby, najlepšie sa poradiť s veterinárom a podať mu nejaké dostupné lieky na základné ochorenia holubov, sústrediť sa hlavne na tie, ktoré sú prenosné na človeka, aby ste sa neocitli sama v ohrození

Ako partnerku odporúčam priniesť mláďa, kľudne aj poštového holuba. Letné mláďatá si chovatelia len málo nechávajú, určite sa k nejakému dostanete zadarmo. Stačí len osloviť lokálnych chovateľov vo Vašom okolí. Skúste pozrieť zoznam organizácií, možno je niekto z Vášho okolia registrovaný aj u nás.

Najlepšie priniesť aj viac ako jedného, holuby sa najlepšie cítia v kŕdli, skúste podľa možností ešte jeden párik mláďat.

Ak holuby ostanú v zajačníku, odporúčam na noc zatvárať, aby sa im tam nedostali dravce (potkan, kuna...) Ideálne by bolo postaviť nejaký menší holubník, no to už je iba na Vás. Ak sa holuby budú cítiť dobre, nebudú Vám vyčítať ani zajačník.

Základ krmiva tvorí pšenica, jačmeň a kukurica. Ako zdroj bielkovín sa dopĺňajú strukoviny (hrach, šošovica...), teraz na jeseň holuby preperujú, je dobré im dať aj olejnaté semená (repka, slenčnica)...

Krmivo odporúčam nakupovať priamo u poľnohospodárov alebo na družstvách, vyjde to podstatne lacnejšie ako zmes pre papagáje v obchodoch. Tú by som holubom dal len občas ako maškrtu...

Nech Vám holúbky robia radosť. Ja som sa k poštovým dostal tiež cez mestskú holubicu. A kto vie...možno o pár rokov uvidíme Vaše meno vo výsledkových listinách z pretekov :)
24 Aug 2012, 09:48Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

Kristína Brančíková

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Dobrý deň,
našla som mladého zraneného holuba, tak som si ho zobrala domov. Mám taký problém, že keď mu nasypem jedlo neje. A inak neviem ako mu to podávať. Skúšala som z ruky, zo striekačky, dať mu to do pitia. Prosím o radu
2 Nov 2012, 14:04

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

V akom približnom veku a v akej kondícii (okrem zranenia) je holub? Ak je príliš mladý, veľmi by pomohol ešte jeden holub (ktorý vie žrať), aby sa to od neho naučil.

Dokrmovať odporúčam ručne (zrná pšenice, či kukurice do zobáka, aby ich holub prehltol). Postupne by ho mohol premáhať hlad a mal by skúšať zobať sám.
2 Nov 2012, 18:31Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

mario

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 3

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Co s holubom ktorho chiti sokol cim ho liecit .
27 Jún 2013, 22:58Zobraziť profil používateľa mario Súkromná správa s

jozef

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Treba pozrieť či má niečo polámané, príp. nekrváca. Ako sa správa, čo mu dávate žrať a či vôbec žerie ? Skúste zájsť za veterinárom. Ak má krúžok, odčítajte ho. Podľa neho sa zisti jeho majiteľ a ten rozhodne ako s ním naložiť a či ho utratiť.
30 Jún 2013, 08:24

Zuzka

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Dobry den,
večer nám zřejmě narazil holub do okna( máme střešní byt) ted lezi v okapu a žije kouká na nás, ale asi mu něco je jinak by uletěl :-/ nedosahnu k nemu a nevím co s nim ? :( nechci aby nám tu týden umíral :-/
20 Aug 2013, 08:47

mario

Užívateľ

Avatar používateľa  mario


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Tu som ja mario mam nove konto a dakujem za odpoved ale ako zastavit krvacanie napr zasit lebo zverolekar je unas daleko lebo mal som holuba ktoreho mi chitil sokol a skapal a cim mu to postriekat napr. dakou mastickou alebo sprejom aby sa mu to hojilo .
7 Sep 2013, 21:09Zobraziť profil používateľa mario Súkromná správa s

andriškova eva

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 5

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Dobry večer.My sme našli v juli na ceste zraneneho holuba.Na chvoste nemal vôbec perie a aj jednu stranu boka mal poranenu.Perie na chvoste mu narastlo,ale na kridle ešte nie celkom.Problem je v tom,že sa mu kridlo zle zahojilo a nevie vzlietnuť.Podľa porovnania na internete to bude asi,,Hrivnak,,a nema kružky na nohach.Poprosim niekoho, su to holuby sťahovavé?A ak áno,čo s nim na zimu,kam ho umiestniť,môže zostať vonku?Podľa toho ,ako vyskakuje,ten asi nebude vedieť vzlietnuť,alebo ma nadej?Je to smutné,ako chce vzlietnuť a nevie. Teraz ho máme v takej ohradke vonku z pletiva,ale za jedlom tam idu aj potkany,dneska som jedneho zbadala.Môžu ho ohroziť?Dala som na ne navnadu,tie odpudzovacie pristroje nezaberaju.´Dakujem
8 Sep 2013, 20:57Zobraziť profil používateľa andriškova eva Súkromná správa s

mario

Užívateľ

Avatar používateľa  mario


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Ak je to holub hrivnak tak je stahovavi ale ak nevie lietat tak ma smolu lebo odlieta v sektembri az v oktobri a vracia sa v marci ak vie litat a ma dost sil odleti a ak nie dobre by bolo keby ste si ho nehali aj cez zimu alebo daakemu chovatelovi co ich chova dali .
9 Sep 2013, 19:22Zobraziť profil používateľa mario Súkromná správa s

mario

Užívateľ

Avatar používateľa  mario


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

Ak je to holub hrivnak tak je stahovavi ale ak nevie lietat tak ma smolu lebo odlieta v sektembri az v oktobri a vracia sa v marci ak vie litat a ma dost sil odleti a ak nie dobre by bolo keby ste si ho nehali aj cez zimu alebo daakemu chovatelovi co ich chova dali .
9 Sep 2013, 19:23Zobraziť profil používateľa mario Súkromná správa s

andriškova eva

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 5

Záložka na tento príspevokRe: Mám holuba so zraneným krídlomCitovať

´Dakujem za odpoved,on nevie ani vzlietnuť.Len kam ho dať v zime.Vonku zamrzne?
9 Sep 2013, 20:02Zobraziť profil používateľa andriškova eva Súkromná správa s

Pridať do témy nový príspevok

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama