Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Udalosti · TOTÁLNA DRAŽBA GABY VANDENABEELE

TOTÁLNA DRAŽBA GABY VANDENABEELE

Celková aukcia Gaby Vandenabeele - https://auctions.pipa.be/en
PIPA má tú česť oznámiť a usporiadať celkovú aukciu žijúcej legendy Gaby Vandenabeele. Je to online aukcia na konci roka 2018 na internetovej stránke PIPA. Gaby odchádza z dôvodu zdravotných dôvodov (pľúca) a všetky jeho vtáky budú predávané. Ani jeden vták nebude držaný.

Mnohí sú povolaní, málo je vybraných. Gaby Vandenabeele je jedným z tých vzácnych príkladov, ktoré to urobili. Stal sa medzinárodne uznávaným hráčom, ktorý videl, že jeho holuby vynikajú v pretekoch po celom svete.

Bolo to rok 1981, kedy Gaby spároval Zitterke BE80-4055428 od Josefa Deloddera z Zulte do neoceniteľnej skladovej priehrady Ameyke BE77-3064419 od kolegu Gilberta Van Parijsa z Aarsele a táto kombinácia sa čoskoro stala základným kameňom jedného z našich najväčších športov kultúrne úspechy na medzinárodnej úrovni. Tento pár získal zlatého Kleinen BE81-3238253, nesporným číslom jedna z rodov holubov Gaby Vandenabeele. Tento fantastický šľachtiteľ ustúpil rodine holubov, ktorá rozšírila svoje krídla po celom svete - výnimočný úspech.

Jeho bezchybné chovateľské schopnosti sa stále prejavujú v dnešných výsledkoch pretekov - takmer o 37 rokov neskôr: všetci najlepší závodní vtáci Gabyho sú v spojení s Kleinenom. V roku 1982, keď porodil Picanol, 1. Prov. Ace Pigeon Years KBDB Západné Flámsko. O rok neskôr, v roku 1983, Fideel nasledoval v jeho šľapajach vyhrávať 2. Nat. Limoges 6,991 p., Takmer vyhral prvú národnú prvú cenu tímu. Značka Vandenabeele sa formovala.

Toto plemeno skutočne začalo získavať medzinárodnú slávu s ďalším šampiónom, ktorý bol chovaný od Kleinen, teraz svetovo známeho Wittenbuika. Tento holub bol fantastickým pretekárskym vtákom a víťazom troch provinčných prvých cien. Dokázal sa tiež ako chovný a on čoskoro vystúpil v šľapajach svojho otca Kleinen, ktorý sa v krátkom čase rozvinul do kultového vtáka. Rodina De Kleinen nielenže priniesla niekoľko generácií talentovaných pretekárskych vtákov, ale aj v budúcich generáciách aj naďalej žije jeho chovateľská hodnota.

Wittebuika nasledoval jeho vnuk, svetovo preslávený Bliksem. Dominoval konkurenciu v Belgicku v roku 2000 predtým, ako bol preložený do chovného podkrovia. Tento prevod sa ukázal ako ďalší skvelý krok majstra Gaby, ktorý bol opäť dvoma krokmi pred svojimi súpermi. Bliksem sa vyvinul nielen do neoceniteľného pretekárskeho vtáka, ale aj v zlatom chovnom podkroví získal zlatú váhu.
Vzácna krvná línia Bliksem sa dá nájsť v mnohých víťazných vtákoch: v provinciách a národných víťazoch prvej ceny, v národných esových holuboch a vynikajúcich chovných vtákoch. Jeho krvavé línie viedli k fantastickým výsledkom v pretekaní a chovných holubníkoch po celom svete.

Pridané: 6 novembra 2018, 08:20 | Zobrazené: 1303xPridal: Peter Evin


Pridajte Vaše postrehy alebo fotografie z tejto udalosti

Reklama