Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Všeobecne o poštových holuboch · Sedi mi okruzkovany holub na balkone

Pridať do témy nový príspevok
AutorPríspevok

Dzanny

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Zdravím, už mám u sebe na zahradě týden poštáka, má zelený kroužek kolmo napsáno SK 2011 a pak vodorovně čísla 0105 1380
pak má na sobě asi "kožený" kroužek s propiskou napsaným číslem 0671
na druhé noze má dva plastové barevné kroužky bez označení. Poradíte mi kdo je majitelem abych mu dal vědět že mám jeho pipinu? :D dal sem mu hrách, kukuřici, slunečnici a nějaké zrní. skoušel sem jej párkrát vyhodit do vzduchu ale popoletí jen asi 4 metry.
Díky za info...
30 Jún 2013, 21:05

jozef

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

ide o mláďa. Patrí do oblastneého združenia Pov. Bystrica. Bolo by vhodné odčítať ďalšie číslo, aby sa mohol kontaktovať majiteľ holuba. Zatiaľ s čísel, ktoré sú uvedené je zrejme ako som uviedol, že ide o tohto ročné mláďa a OZ Pov. Bystrica.
1 Júl 2013, 07:50

Štefan Nochta

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 30

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Nechápem, ako môže byť ročník 2011 tohtoročné mláďa........pisateľ je asi "mimo"...
1 Júl 2013, 13:38Zobraziť profil používateľa Štefan Nochta Súkromná správa s

Štefan Nochta

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 30

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Holub patrí do OZ Bratislava, ZO 0105-Dunajská Lužná. Kontakt: 0905/520616, alebo: qpreal@qpreal.sk
1 Júl 2013, 13:44Zobraziť profil používateľa Štefan Nochta Súkromná správa s

Jozef

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

p. Nochta,
vôbec to tak nie je mimo, v čase písania môjho príspevku som reagoval na predošlého pisateľa, ráčte si pozrieť príspevok predtým.
Ten, na ktorého ste Vy reagovali ma predbehol.
1 Júl 2013, 14:38

Štefan Nochta

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 30

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

tak to je iné....beriem späť.....
1 Júl 2013, 14:46Zobraziť profil používateľa Štefan Nochta Súkromná správa s

Silvia

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Máme doma holuba. Pricupkal k nám až do obývačky. Sused ho videl už od včera, aj ho kŕmil. My sme mu dali večeru dnes, ale je nám ho ľúto. Má ružový krúžok s číslom SK 2013 (nie sme si istý tým číslom 3, ale asi to tak bude), 79. Čo s ním? K nášmu psovi a morčaťu sa fakt nehodí :-)
2 Júl 2013, 19:18

Miroslava

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Mile prispevky :-) Tak prispejem aj ja, mame tu mladeho holuba, bol asi aj unaveny a skryval sa pred dazdom na balkone, podarilo sa mi ho chytit, nastastie mal obrucku s telefonnym cislom, takze s majitelom sme v kontakte. Chovali sme ho tri dni a na stvrty sme sa dohodli, ze ho vypustim. S detmi sme mu zamavali, popriali stastny let. A o styri hodiny nam sedel na terase. Nocoval potom na poschodi na okne, cely den sa zdrziaval len na dome. A dnes vecer uz mal pri sebe aj kamosa. Ten je predpokladam tunajsi, podarilo sa mi cez okno precitat len stvorciferne cislo, zrejme jeho osobne, takze majitela asi nezistim. Spolu si aj zalietali, ale vzdy sa vratili sem. Teraz je uz tma, zda sa mi, ze priatel mu odletel a ostal tu sam. Uvidim rano.
21 Sep 2013, 19:32

jan

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

dobry den
od vcera u nas moravske lieskove hodujeme holuba ale neviem to cislo podla usmernenia registra dekodovat. poradte prosim 658 13 01102 SK koho je. ta 13 je otocena kolmo. je to mile, uz davnejsie som uvazoval chovat holuby aj vcely...
dakujem
jan
23 Apr 2014, 08:23

Martina

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Máme na balkóne vysíleného poštového holuba 0910SK254, zatiaľ len pije vodu, čo s ním ?
26 Apr 2014, 18:58

NoNeStaciTi

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Dobrý,
od skorého rána 5.5. 2014 máme na terase holuba,
mysleli sme si že je to zaletený bežný mestský z PE, a že je asi chorý keďže sa zdržiaval len na jednom mieste, okolo je dosť zelenkavých výkalov, neviem či je to len od stravy alebo ?.
Dnes ráno 6.5. má však zobudil klopaním na okno (izbu mám oknom k terase) a keď som sa cez okno pozrel bližšie tak som si všimol obrúčky :
ľavá noha : hore zelená, dole oranžová
pravá noha : čierna asi koža
čísla som nestihol, už je trochu plachý (nedá sa chytiť, necháva si odstup cca 1,5m) a zalietava si po okolí.
Asi ho oslabilo počasie.

Dal som mu tam trochu vlažnej vody, a hrach, slnečnicu, tekvicu, mandle, len nejako o to nejaví záujem.

Malé Uherce
6 Máj 2014, 08:48

Helena Hroncova

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

Už druhý týždeň mali sme v záhrade. Na nohách má na ľavej čierny plastový krúžok a na pravej červený s číslami, ktoré sa mi zatiaľ nepodarilo prečítať. Kŕmime ho a má aj vodu. Nocovával u susedov na streche. Posledné dva dni som si všimla, že nejak divne vykrúca hlavičku. Dnes sa mi ho podarilo odchytiť, lebo vzlietol do výšky 0,5 m a spadol na zem. Dala som ho do kartónu a išla k zverolekárovi. Nikto, možno, nebol v dome zverolekára, bolo už po ordinačných hodinách. Skúsim ráno. Dala som ho do kartónu, dala som mu slnečnicové jadierka a vodu. Nemôžem ho nechať vonku, dookola je asi 7 mačiek, ktoré chodia do našej záhrady kadiť. Neviem, čo s ním.....
14 Máj 2018, 23:42

Dominika

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Sedi mi okruzkovany holub na balkoneCitovať

marian napísal:
No, bohuzial,byvam v panelaku,takze s chovanim, to nepripada do uvahy.Uz teraz si niektori susedia vsimli , ze k nam chodi holub, a aj k nim, ked sa netrafi a odhanaju ho. Tento druhy holub z Rumunska, je mlady, hyperaktivny, lebo vcera vecer co vyvadzal , na vsetko chce vyliest,vyskocit, chodi vsade,dokonca sa kupal,iba hlava mu trcala, co ma taku vanicku na pitie. Ako kacica. Potom celu noc bol prec,asi u nejakej frajerky,alebo co, a rano uz tu bol,a spi. Ako po flame. Zena ho ma pomaly plne zuby,lebo robi dost bordel, ochutnava kvetiny,alebo teda skace po nich a nemoze sa realizovat na balkone.
Takze neviem, co dalej. Snad sam odleti,ako ten prvy.


To isté robí aj u nás jeden holub. Plus už nám aj vlaci osklbanych mestských kamarátov na šťavu.
24 Jún 2020, 22:08

Pridať do témy nový príspevok

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama