Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Všeobecne o poštových holuboch · Dravce a holuby

Pridať do témy nový príspevok
AutorPríspevok

tibor

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Peter, to nemyslíš vážne,
sused, ktorý strieľal na jastraba mal by vlastniť strelnú zbraň buď legálne - predpokladám poľovník, nemôže strieľať v intraviláne - to zákon nedovoľuje iba vo výnimočných situáciách. Strieľať môže v revíri a stanovenej dobe - nežijeme na divokom západe.
Ak ju nemá v legálnej držbe - porušuje zákon.
Takže, tak či tak si sa mal predsa len obrátiť na políciu, aspoň by dotyčnému pohrozili.

Takže radšej už nevypisuj, lebo trepeš hlúposti.
24 Jan 2020, 14:58

holubár

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Dobré ráno,

prečítal som si túto tému a chápem toho pána zo západu že ani netuší ,akú nulovú šancu na vypúšťanie by mal v oblasti kde je dostatok lesov. Navštevujem často chovateľa na západe ,ktorý má cca 200 holubov a denne púšťa holubov ,pokiaľ to počasie dovolí. Pravda je tá ,že som u neho za 15 rokov nezažil útok dravca.

To čo sa deje na územiach kde má dravec svoj raj, je nemožné celoročne púšťanie. Teraz na území kde je dravcov ,ako maku nenájdete nie len holuba, ale ani hrdličku. Jeden rok a iba hlupák či neholubár by púšťal ,holuby na tomto území. Skutočný chovateľ poštových holubov ,by sa s úsmevom nepozeral na dravca ,ktorý mu deňne doslova decimuje jeho holuby . Na jar by sa tak mohol pozerať , iba na mravce na dvore.
Toto je skutočnosť a nie básne na západe.....
31 Jan 2020, 04:43

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Je mi uplne jasné, že kde sú lesy, tam sú dravce. Lesy sú aj tu naokolo. Dravce útočia aj na moje holuby. Tie útoky začínajú od októbra do konca marca. Za 4 mesiace ulovil 3 kusy doposial. Avsak niektore mali na mále. Pri jednom to bolo lahko skrabnute kridlo, druhemu chyba zopar pierok z chvosta a jedna holubicka si pri naraze do steny zlomila nohu (dostala na to dlahu a uz znovu krasne chodi). Dravec je najlepsim ukazovatelom kondicie holubov. Videl som utok sokola, ktory zautocil na krdel 8 holubov a samozrejme ako prvy sa oddelil najstarsi holub v krdli a za tym sa vybral. Obaja predviedli neuveritelnu vzdusnu akrobaciu, ale holub bol sikovnejsi. Sokol zacal naberat vysku, lebo si vsimol nad sebou dva rocne kusy, ktore boli nad nim. Ostatne holuby strmhlav lietali do holubnika. Tieto dva kusy naberali vysku tiez takze sokol bol dlho pod nimi. Co je vsak v tomto pripade obrovskou chybou holuba, ktory pri sokolovi nesmie letiet dohora. Jastrab by na ne nemal narok a letel by inam, ale pre sokola je to hodena rukavica. Stupali dovtedy pokial to boli len take tri bodky na oblohe a nakoniec sa stratili z dohladu. Neviem ci to nakoniec sokol vzdal (velmi malo pravdepodobne, lebo neprileteli obidva spolu a bol tam casovy odstup, takze nakoniec sa utoku asi nevyhli). Nastastie sa obidva vratili. Urcitou malou vyhodou bolo urcite aj to, ze boli dva a drzali sa spolu takze sokol si musel do poslednej chvile vybrat. Zostavaju uz len dva mesiace a utoky nadobro prestanu. Akonahle v aprili zacnu holubari trenovat spickove holuby na preteky a pustia 'odstáte' zavodniky na prelet, tak uz len budem pocuvat kolko holubov im dravce ulovili hned v prve dni a bude ich vskutku dost. Na tie moje uz jastrab ci sokol ani nepozrie...
2 Feb 2020, 08:49

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Toto bola vcelku zvlastna zima. Nebudem hodnotit pocasie, ale kam sa podeli dravce? Tento rok bud ich bolo menej alebo mali viac dostupnej potravy. Mne od zaciatku oktobra do konca marca chytili len 3 kusy a to holuby pustam celorocne bez ohladu na pocasie. Minuly rok uradovali dravce rozhodne viac ako tento rok. Uz zacina niekto vypustat a trenovat holuby? Ake su vase postrehy. Uraduju tie dravce ci situacia je pokojnejsia s predoslym rokom?
27 Mar 2020, 20:20

silo

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Je pravda, útoky sú už neúnosné. Očividne vidno že dravce nemajú
dostatok prirodzenej potravy a musíme si to odnášať mi holubári.
Ochrana nemá spočívať na ochrane koncového predátora, ale
od prvého potravného článku. Dravec má regulovať populáciu živočíchov
v prírode a nie vo dvore, ak toto neni zabespečené tak nemá znysel
jeho existencia. Takže takzvaní páni ochranári, mali by ste začínať
od muchy a nie od orla. A ešte o hodnote holubov. Jeden má určitú
cenu, menšiu ako jastrab, ale keď ije ich cca 100 tak tem pomer sa
určite zmení v neprospech akého koľvek dravca.
7 Júl 2020, 14:43

Radovan

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

ahojte pani strasne sa tato diskusia cita, hlavne ta Petrova kedze sa mi tiez este nikdy nestalo chytit jastraba do ruky a to mi nahanal holuby da sa povedat po zemi(moravske pstrosy) a tak ale kedze pan vravi ze jastrab narazil do plotu a bol omraceny tak to beriem. mne uz jastrab narazil do plotu neurekom razy a este sa nestalo ze by bol omraceny ale asi vedel ze keby som ho chytil tak ho urcite nepustim naspat do prirody ved je to skodne/premnozene a je ich neurekom. v prvom rade ja pustam holuby celu zimu a zakazdym pockam hodinku kym si postove polietaju a toto robim dva krat denne a kazdy den mam utok a to nehovorim o tom ze mi uz znicil dve dospele sliepky vo vybehu. mam tri borderky a vsetky vedia co maju robit takze ked su vo vybehu s hydinou a holubami ani sa neukaze ale len co vytiahneme paty z pozemku na prechadzku uz aj je tam. vela krat sme zachranili cosi z nasho vtactva ci uz vo vzduchu alebo na zemi s tym ze sme vsetci v pohotovosti a moje borderky ho vela krat prenasledovali cez cele pole az kym nepustil korist. vela krat sa z toho dostala ale su aj rany ktore sa nedali zacelit. skoda s tym sa tiez rata ale hovorit mi ze to je priroda, ked si to vsetko vyliahnete z vajca, pri kazdom mladom ste pokial nevyleti z hniezda a nakoniec nema co zrat tak sa vam hodi po velkej sliepke iba kvoli tomu ze uz vykynozil vsetko na okoli co sa zozrat dalo sa mi vidi dost pritiahnute za hlavu chranit nieco co vam skodi kazdy den to uz hovorim ludskost.. krasne ste to napisali peter a som na vas pysny ze taky clovek este existuje. dufam ze zazijete to co zazivaju spravny chovatelia a daju do svojho mladeho pokolenia holubov / hydiny posledny cent aby mali krasny zdravy chov a nakoniec im to zacne brat takato pliaga. prajem vam fakt vela vela stastia a iba dobrych skusenosti s jastrabom ;-)
29 Dec 2021, 07:20

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 0

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Tibor si blb

Naposledy upravil (20 Feb 2023, 03:26). Celkovo upravené 3x.

20 Feb 2023, 02:22Zobraziť profil používateľa  Súkromná správa s

Jan

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Lacné pôžičky a hypotéky pre celé Slovensko. Jednoduché vybavovanie online 24 hodín denne e-mailom. Vybrať si môžete výšku úveru od 1 500 € do 130 000 € a výšku hypotéky od 5 000 € do 300 000 €. V prípade záujmu je tu aj možnosť kedykoľvek predčasného splatenia.
Email: illisovapatricia@gmail.com
6 Jún 2023, 13:54

jozef

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Dravce a holubyCitovať

Prečo nemislia aj na holubiarov Ked pan Budaj schvalil ochranu prirodi a čo ludia a holuby Gde sme chovatelia holubov a nie je to lacne ak pride o dobre a kvalitne holubki ano ked chcu dravce abi aj sa one starali ved z cudzeho krv netečie
15 Jún 2023, 09:29

Pridať do témy nový príspevok

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama