Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Rady začiatočníkom · Kedy vypustiť holuby?

Pridať do témy nový príspevok
  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>
AutorPríspevok

Matej

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevok Kedy vypustiť holuby?Citovať

Dobrý deň,

priniesol som si nové holuby k mojim súčasným a chcem sa spýtať, kedy ich môžem bezpečne vypustiť nech si zalietajú. Majiteľ povedal, že u neho ešte vôbec nelietali. Sú minuloročné. Aké sú vaše skúsenosti s privykaním nových holubov? Určite ich nechcem držať ako keby boli vo väzení.
23 Feb 2015, 12:27

Milan Blahovský

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Každopádne neunáhli púšťanie takých holubov čo neboli ešte vonku. Teraz samozrejme ani pomyslieť pretože po prvom útoku dravca ti tam toho veľa neostane. Doporučil by som až neskôr - najlepšie až v apríli, pokiaľ sa tvoje čo ti doma lietajú neukľudnia ( teda ak asi ich mal počas zimy zavreté), dúfam, že tie nové , počas zimy si mali možnosť obzrieť okolie holubníka z voliéry.
23 Feb 2015, 13:28Zobraziť profil používateľa Mgr. Milan Blahovský Súkromná správa s

Matej

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Mám ich doma len pár dní a už sú v páre aj s tými mojimi, chcel som ich v páre premiešať tak, že aby aspoň jeden z páru okolie dobre poznal. Keby sme si odmysleli ročné obdobie, je dobré ich pustiť vo chvíli keď už sedia na vajíčkach, či až keď už budú odchovávať mladé?
23 Feb 2015, 14:48

Milan Blahovský

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Ide o to ako dlho ich máš doma a aký majú vek, sú holuby, ktoré aj po dlhšom uzatvorení po vypustení hľadajú pôvodný holubník. Pokiaľ sú to jesenné holuby r.2014 tak tie by mohli ísť vonku aj po nasadnutí na vajíčka, ked budú aspoň takých 7 dní sedieť, nech sa poriadne upokoja a získajú vzťah k hniezdu.
23 Feb 2015, 16:51Zobraziť profil používateľa Mgr. Milan Blahovský Súkromná správa s

Matej

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Áno, sú to mladé z minulého roku. Sú veľmi krásne, len som si všimol, že jedna holubica ma taký dosť vodnatý trus. Nie je smutná, dokonca sa veľmi rýchlo dala do páru s mojím samcom. Jej trus vyzerá ako zelená nitka vo vode. Čím je to spôsobené? Lieta, žerie, pije aj sa pári ako všetky ostatné.
23 Feb 2015, 18:29

Peter Hanzely

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 1

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Je možné, že má trichomoniády, prelieč to podaním trinidazolu v kombinácii so sutricolom.
Občas podaj do vody niečo na okyslenie - jablčný ocot napr. - primerane
23 Feb 2015, 19:06Zobraziť profil používateľa Peter Hanzely Súkromná správa s

Matej

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Počul som, že ryža je dobrá pre holuby, lebo nasaje do seba vodu. Len neviem či je dobre im dať varenú alebo neuvarenú? Rad by som vedel v akom pomere, nerád by som bol keby sa mi holuby tvária príliš kyslo.
23 Feb 2015, 19:18

Milan Blahovský

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Riešil si problém priučania holubov nie krmiva, či sa mýlim ?
Ryža varená je dobrá tak ku grilovanému kurčaťu či k mexickému gulášu...
Prelieč holuby ako radí P.H. a aj ryža sa neskôr vyplatí.
24 Feb 2015, 13:35Zobraziť profil používateľa Mgr. Milan Blahovský Súkromná správa s

Jozef

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Dobrý deň!

15.03.2016 som si kúpil 2 mladé holuby (tohtoročné, samostatne žerú), ktoré sú momentálne v novom holubníku (odčlenené od starých) v inej lokalite. Kedy je najvhodnejšia doba na ich prvé vypustenie (po koľkých týždňoch)? Vopred ďakujem za rady. Jozef - začiatočník v chovaní holubov.
17 Mar 2016, 17:30

Marián Švarc

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 1

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

Pokial ešte pískajú, tak letáč sa im môže otvoriť čo najskôr, pokiaľ sú už staršie, tak začať púšťať vo večerných hodinách, pretože ak už majú silnejšie krídlo mohli by ďaleko zaletiet a už by sa nemuseli vrátiť. Ja ked mládatá učím, tak prvé tíždne im nechávam viacej volna nech sa otukajú a potom ich púšťam hladné, aby som ich mohol kedykoľvek dostať do holubníka na krmivo.
17 Mar 2016, 18:24Zobraziť profil používateľa Marián Švarc Súkromná správa s

martin

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Kedy vypustiť holuby?Citovať

no zo skusenosti s prenesenymi holubmy a kupenymi a mladymi mozem povedat ze som preniesol holuby 100 metrov od otca pary mlade vajcia aj vypustanie uz vo februari a najdu sa holuby ktore sa jednoducho vracaju aj ked lietali len kolo holubnika a su to mlade holuby z minuleho roku tak sa vracaju ,mam holuba ktory bol ako mlady u ineho chovatela prelietal vsetky zavody mladych a jena holubniku a vychoval mlade a neodletel a holuba ktory bol neskore mlade mal 2mlade a ma uz 2he vajcia a jednoducho sa vracia raz tam raz ku mne takze niektore holuby sa tazko uci
25 Apr 2016, 19:00

Pridať do témy nový príspevok

  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama